Paula Fanderowska

ICE Kraków

Wiceprezeska Zarządu Kraków5020 Sp. z o.o., operatora Centrum Kongresowego ICE Kraków. Prezeska Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP), wiceprezeska Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether. Od 2021 r. członkini Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pasjonatka, ambasadorka branży eventowej w jednym z najlepszych obiektów konferencyjnych/koncertowych w regionie. Managerka, prelegentka MICE, mentorka, a także wykładowczyni akademicka w dziedzinie turystyki biznesowej. Ekspertka i autorka wielu branżowych publikacji. Aktywnie uczestniczy w konsultacjach branżowych, krajowych i regionalnych, w tym w "Zrównoważonej Polityce Turystycznej Krakowa na lata 2021-2028". Jest bardzo aktywna w ramach kluczowych sieci międzysektorowych w Polsce - liderka projektu Kraków Network oraz współtwórczyni porozumienia obiektów konferencyjnych POWER OF 4: ICE Kraków, LCK w Lublinie, ECS w Gdańsku i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W rankingu Eventex 2021 została zaliczona do grona 100 najbardziej wpływowych osób w branży eventowej, nominowana ponownie w 2022 roku. Obecnie członkini jury konkursowego. Na arenie ogólnopolskiej znalazła się wśród 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce według rankingu portalu Wasza Turystyka (2021, 2022). Wyróżniona jako jedna z 12 najlepszych osobowości branży MICE w 2018 i 2021 roku - MP Power Awards, MP Power 12. Dziś jurorka konkursu. W 2021 roku wyróżniona "Za zasługi dla turystyki" przez Ministra Andrzeja Guta-Mostowego. Nominowana do prestiżowej nagrody Rise and Raise Others Award przyznawanej przez United Nations Women, agencję ONZ zajmującą się równością płci i wzmocnieniem pozycji kobiet.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zarządzania i Marketingu, Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji. Ma imponujące osiągnięcia w przyciąganiu dużych międzynarodowych konferencji do Polski (np. ICCA 2022), odkrywaniu nowych formatów wydarzeń i wprowadzaniu innowacji w kierunku bardziej zrównoważonych/odpornych, hybrydowych wydarzeń (2020-2021).

 

 

All Sessions by Paula Fanderowska

15:00 - 16:00

Panel dyskusyjny 1 Szanse i zagrożenia dla sektora MICE w kontekście ESG : Nowe możliwości biznesowe, zrównoważone praktyki w organizacji wydarzeń, projekty społeczne v s . wysokie koszty, brak standaryzacji, zbyt wysokie oczekiwania, greenwashing.

Skip to content